Mezőméhesi Református Egyházközség

Mezőméhes, Románia, Romania
Mezőméhes, Mezőméhes, Maros, Románia
Mivel a magyar nyelv oktatása több, mint húsz éve megszűnt, a magyar nyelv fakultatív oktatása három esztendeje zajlik Mezőméhesen (Maros megye) a Református Egyházközség keretén belül. Foglalkozásainkat heti rendszerességgel tartjuk a mezőméhesi (etnikai és vallási szempontból is szórványban élő) magyar anyanyelvű, otthon a családban magyarul beszélő, de román környezetben élő és román nyelven tanuló 12-15 gyermek számára, a fakultatív, iskolai tevékenységen kívüli magyar órák keretében. Foglalkozásainknak van egy 1 órás gyakorlati és egy 1 órás elméleti része. Az elméleti részben a Balassi Intézet által kiadott következő munkafüzeteket használjuk oktatási segédanyagként:
1. Miénk a vár! - nyelvi készségfejlesztő 7-14 éveseknek - művelődéstörténeti ismeretek
2. Ünnepeljünk együtt! - nyelvi készségfejlesztő 7-14 éveseknek- magyar ünnepkör
3. Kalandra fel! - azoknak, akik kevésbé tudnak magyarul, értik, de az írás, beszéd gondot okoz
4. Mesélj nekem! - Magyar népmesék feldolgozása, 7-14 éveseknek
5. Játssz velünk! - Népmese hősök köré épül, 7-14 éveseknek

A gyakorlati részben népdalokat, mondókákat, népi gyermekjátékokat tanulunk és táncolunk, majd megismerkedünk a népmesék, a balladák és a népdalok előadásmódjával is.
Foglalkozásainkat csütörtökön délután 3-tól 5-ig tartjuk a református parókia nappalijában.

Címünk:
Parohia Reformata Mihesul de Campie